Epdm(Tartan) Zemin Kaplaması

KAPLAMA

Çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve ayrıca basketbol, voleybol, futbol, tenis kortlarında kullanılmaya müsait bir üründür. Şık görünümlü, sağlıklı, temizliği pratik, kaymayan, aşınmaya mukavemetli, hava şartlarından ve ısı değişimlerinden etkilenmeyen, UV ışınlarına mukavemetli uygun fiyatı sebebiyle tercih edilen kauçuk zemin kaplama sistemidir.

Esnek ve darbe sönümleme özelliği ve bu özelliğinden dolayı insanların kaslarında sertleşmeye neden olmaz. Kasların daha az yorulmasını sağlayarak spor yapma zamanlarını arttırmaktadır. Zemin üzerinde su barındırmaz, yağmurlu havalarda dahi zeminde su birikintisi yaratmaz. Çocukları oyundan, sporcuları sporundan mahrum bırakmayan uzun ömürlü bir üründür.

 UYGULAMA

SBR Dökme Kauçuk zemin kaplaması beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmesinin ardından uygulama aşamasına geçilir. Temizlenen yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılır. Bu uygulama malzeme ve zemin arasında bağlayıcı etkisi yapar ve zeminle malzemeyi birbirine sıkıca bağlar.

Primer (astar) uygulamasının kurumasının ardından, Mikser vasıtasıyla SBR kauçuk granüllerle uygun oranda poliüretan BINDER karıştırılır. Bu karışıma uygun oranda renklendirici boya koyularak karışım istenilen renk ve akışkan hale getirilir. Karışım kuruyan primer (astar) uygulamasının üzerine istenilen kalınlıkta serilir.

İstenilen kalınlıkta atılan SBR kauçuk granülün üzerine istenilen spor saha çizgileri çizilerek uygulama tamamlanır.

18 Haziran 2016
20.297 kez görüntülendi
error code: 522